Partnerzy:

pwsz sskch
sadeczanin
WAT wydział cybernetyki WAT
będzie dobrze WUP Kraków
KOWEZiU
ignatianum

Giełdowy sukces

Maturzyści z humanistycznej 3 B po raz drugi potwierdzili, ze wykresy, słupki i wskaźniki Giełdy Papierów Wartościowych to nie zamknięta wyłącznie dla ekonomistów  dziedzina. W tegorocznej, XII Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej inwestorów mieliśmy wyjątkowo dużo. Zespoły przez trzy miesiące pomnażali wirtualne 100 000 złotych, inwestując na realnych notowaniach giełdy.

Przedstawmy naszych bohaterów: Łukasz, Szymon, Sebastian i Patryk z zespołu SARUTYZA zobyli 6 miejsce w Polsce! 14 kwietnia stanęli na warszawskim parkiecie, by z rąk ministra skarbu RP odebrać dyplomy w dwóch kategoriach - za szóste miejsce w XII edycji SIGG oraz za pierwsze miejsce w lotnej premii. Wyniki oznaczają, że nasi inwestorzy pozostawili za sobą prawie 8 000 drużyn, a lotna premia oznacza największy przyrost kapitału w etapie gry.

SARUTYZA - w powyższym składzie jest już laureatem X SIGG z 2012 roku, kiedy jako pierwszoklasiści odnotowali podobny sukces (szczegóły w naszym archiwum: http://www.zse.nowysacz.pl/gieldowy-sukces-ekonoma.html). Nazwa zespołu jest dość intrygująca, wzbudziła zainteresowanie byłego wiceprezesa Giełdy, a obecnego prezesa fundacji FERK p. Piotra Szeligi. A my ogłaszamy konkurs - kto pierwszy prawidłowo odgadnie genezę nazwy zespołu - otrzyma drobny prezent od Szkolnego Koła Przedsiębiorczości w ZSE. 

Łukasz zastanawia się, czy nie powtórzyć sukcesu inwestując prawdziwe pieniądze, czy podjął już decyzję - mogliście usłyszeć w Radio Kraków 15 kwietnia. Mamy to nagranie, posłuchajcie co doprowadziło inwestorów z grupy Sarutyza do sukcesu i jakie są ich dalsze plany po ukończeniu szkoły.

Wywiad

Galeria zdjęć

Pozyskane pracownie:
1. "Wsparcie na modernizację oferty edukacyjnej" Program Phare 2003
2. "Pracownie komputerowe dla szkół"
Uczestniczymy w projekcie współfinansowanym przez UE "Wyposażenie CKU, CKP i szkół zawodowych w stanowiska do egzaminów zawodowych - cz. II", zawód nr 18 - technik ekonomista i technik rachunkowości.